wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Soczewki fotochromowe – dlaczego są bliskie ideału?3

Opinie o produktach

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Soczewki fotochromowe – dlaczego są bliskie ideału?

Data dodania: 29-06-2017 Soczewki fotochromowe sprawdzają się doskonale podczas dowolnego nasilenia promieniowania słonecznego, czy też nagłego zachmurzenia. A właśnie tej uniwersalności brakuje "tradycyjnym" okularom przeciwsłonecznym.
W moim przypadku to właśnie wygoda użytkowania zadecydowała, że wybrałem praktyczne okulary przeciwsłoneczne fotochromowe, które trudno zapomnieć ponownie założyć, bo nie ma potrzeby ich zdejmować. Kiedy zmienia się pogoda czy otoczenie - jestem w 100% przygotowany. Cóż można więcej oczekiwać?
 
Użytkowanie okularów przeciwsłonecznych w aucie
 
Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy, iż dla bezpiecznej podróży poza odpowiednim przygotowaniem pojazdu czy zaplanowaniem trasy, powinniśmy również zadbać o wzrok za kierownicą.
 
Słoneczne dni stanowią często wyzwanie dla kierowców pogarszając warunki i komfort prowadzenia samochodu. Oślepienie nagłym kątem natarcia promieniami słonecznymi może doprowadzić do poważnych konsekwencji na drodze. Największe niebezpieczeństwo występuje w godzinach  porannych  oraz przed zachodem słońca, kiedy  promienie padają poniżej osłon przeciwsłonecznych i konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie oczu. Kolejne zagrożenia powodują odbłyski, spowodowane odbijaniem się światła od innych samochodów, zbiorników wodnych, czy nawet kałuż. Zagrożenie też stwarza żar rozgrzanego nad asfaltem powietrza, które tworzy miraż dolny, który „filtruje” dostęp do ostrego widzenia na bezpieczną odległość.
 
Kierowca powinien mieć pod ręką koniecznie okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym, który redukuje wspomniane wyżej odblaski. Trzeba zwrócić uwagę także na to, aby ramki okularów nie były zbyt grube, co może zdecydowanie ograniczać widoczność i tworzyć „martwe” pola widzenia. Do jazdy samochodem w słoneczne dni nadają się okulary o poziomie przyciemnienia oznaczone kategorią 2 do 3. Wyższa kategoria dotyczy silniejszego nasłonecznienia. Kierowcy  nie powinni używać  okularów zabarwionych na niebiesko, czerwono lub zielono, ponieważ mogą one wprost fałszować kolory znaków drogowych lub sygnalizacji!
 
Jeśli teraz do okularów przeciwsłonecznych polaryzacyjnych dołożymy soczewki fotochromowe to uzyskujemy pełnię komfortu i zwiększymy dodatkowo bezpieczeństwo. Wyeliminowaliśmy efekt olśnienia, wynikającego z nagłego oświetlenia dużą dawką promieniowania lub nagłego odbicia promieni słonecznych od mokrej powierzchni czy tafli szkła. A teraz soczewki płynnie dozują „dopływ” światła do naszych oczu, wydłużając czas, w którym jesteśmy wypoczęci i skupieni na bezpiecznym dotarciu do celu podróży.


Ciekawą propozycję okularów przeciwsłonecznych polaryzacyjnych z fotochromem dla kierowców i do uniwersalnego użytkowania dostarcza Arctica. Kierowcy oczekują również trwałych oprawek i tutaj również się nie zawiodą.
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl