wyszukiwanie zaawansowane
» » Skarpety kompresyjne nie tylko dla biegacza.

Opinie o produktach

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Skarpety kompresyjne nie tylko dla biegacza.

Data dodania: 05-05-2017
Jak działają skarpety uciskowe / kompresyjne? Jakie korzyści dają sportowcowi?
 
- Kompresjoterapia jest znaną od dawna metodą profilaktyki oraz leczenia żylaków kończyn dolnych. Jedne z pierwszych wzmianek dotyczących stosowania opasek uciskowych pojawiły się już w pismach Hipokratesa, a rola kompresjoterapii pozostaje niepodważalna aż do dziś.
Kiedyś polegała ona na noszeniu założonych w odpowiedni sposób bandaży elastycznych, podkolanówek, rajstop czy pończoch stworzonych po to, by wspomagać pracę żył i krążenie krwi w kończynach. Wyroby kompresyjne charakteryzują się stopniowanym uciskiem, gdyż tylko wtedy ta metoda przynosi oczekiwane rezultaty. Najsilniejszy ucisk stosowany jest na stopie i ulega on zmniejszeniu w kierunku kolan, wspomagając odpływ krwi do serca i równocześnie poprawiając napływ krwi bogatej w tlen do kończyn. Dzięki takiej konstrukcji, krew nie zalega w żyłach, a w tkankach nie gromadzi się chłonka, zmniejszeniu ulegają też obrzęki oraz uczucie „ciężkich nóg”.

Efektywność użytkowania skarpet kompresyjnych w pigułce:
- Przed wysiłkiem: pobudzają mięśnie do pracy.
- W trakcie aktywności fizycznej: Kiedy biegniemy, pracuje całe ciało. Opaski kompresyjne nie tylko podtrzymują drżące ze zmęczenia mięśnie, ale dzięki nim są po prostu bardziej stabilne. Podczas biegów, w tym długodystansowych mogą nas złapać skurcze. Kompresja temu w pewnym stopniu zapobiega. Minimalizuje również ryzyko powstania mikrourazów (zakwasów). Materiał przylega ściśle do ciała. Zakup skarpet kompresyjnych ewentualnie opasek nie zwalnia jednak biegacza od rozgrzewki.
- Po zakończeniu wysiłku:  skarpety kompresyjne, dzięki poprawie krążenia - przyspieszają proces regeneracji mięśni.
- Dla kogo polecane: może ich używać każdy, niezależnie od trybu pracy i pory roku. Skarpety kompresyjne to produkt nie tylko dla sportowców, ale również dla wszystkich osób, które „uprawiają” siedzący tryb pracy. Skarpety są tak skonstruowane, że użyte materiały i technologie działają profilaktycznie i leczniczo. Specjalna konstrukcja - tzw. stopniowa kompresja pozwala na szybką regenerację mięśni, zapobiega skurczom, zapobiega żylakom, zapobiega niedokrwistości nóg, minimalizuje ryzyko zakrzepicy czy tzw. problemu "ciężkich nóg". A to jeszcze nie wszystkie pozytywne strony noszenia skarpet kompresyjnych. Temat będziemy z pewnością kontynuować.
- Jakie skarpety kompresyjne wybrać: cena dobrych i bardzo dobrych skarpet kompresyjnych jest zdecydowanie wyższa niż tych wykonanych z myślą o przyciągnięciu biegacza czy kolarza ceną.
Największe wsparcie dają skarpety / opaski wykonane w oparciu o wieloletnie badania i ciągły rozwój, stąd też nie dziwi fakt, że większość utytułowanych sportowców nosi skarpety CEP.
Trzeba podkreślić fakt, że produkty kompresyjne ta niemiecka firma rozwija już 60 lat! I to poprzez badania stricte medyczne. To przekłada się zdecydowanie na bardzo wysoką efektywność motoryczną, i tym samym, sympatię sportowców dla marki CEP.
 Jak działają skarpety kompresyjne dla zawodników CEP_dystrybutor_forest-camp
TEST SKARPET CEP
Pierwsze wrażenie: skarpety sprawiają niezwykle dobre wrażenie. Są mocne, ale niezwykle miłe, delikatne w dotyku.
Zakładanie: W porównaniu do innych skarpet kompresyjnych, CEP-y zakłada się łatwo i szybko. To ogromy plus. To pewnie efekt wspomnianej elastyczności i miękkości. Plus także za to, że na opakowaniu nadrukowana jest instrukcja zakładania skarpet. Dla nowicjuszy, świetna pomoc/znakomite ułatwienie życia.
Po naciągnięciu skarpet na golenie, leżą naprawdę dobrze. I tu okazuje się, ze obawy związane z ich delikatnością były przedwczesne. Skarpety obejmują podudzie równomiernie, dając przyjemne uczucie wsparcia, a nie ucisku. Bardzo komfortowe!
Estetyka: spomiędzy włókien nie wychodzą włosy. Dodatkowo wygląd: niewielka część skarpet objęta jest napisem CEP, w przeciwieństwie do Compressport, gdzie obejmuje całą jej wysokość. To ważne dla osób, które nie chcą sprawiać wrażenia słupa reklamowego.
Bieganie: Pierwszy bieg testowy przeprowadzony został w upalny dzień. Więc od razu uwaga: noga czuje się w nich komfortowo, nie przegrzewa się. To kolejny dowód na to, że kompresja działa.
W trakcie biegu skarpety działają jak należy, bez niespodzianek. Ciężko chwalić skarpety kompresyjne za to, że są kompresyjne. Ale to rzeczywiście miłe, że w pełni spełniają moje oczekiwania. Biegnie się w nich lekko, z większą łatwością niż w krótkich, tradycyjnych skarpetkach biegowych.
Po ok. 1,5-godzinnym treningu kolejny plus. Nie marzę o ich zdjęciu! A taki efekt wywoływały u mnie dotychczas używane, mniej profesjonalne, skarpety kompresyjne. Przy okazji jednego ze startów, pozostałem w nich jeszcze na 2 godziny po zakończeniu biegu. Wciąż czułem się komfortowo!
I tu jeszcze jedna uwaga natury estetyczno-zdrowotnej. Nawet po kilkugodzinnym używaniu, skarpety nie wydzielają przykrego zapachu.
Zdejmowanie:
Zdejmowanie przebiega równie sprawnie co zakładanie. Kolejne treningi, to kolejne prania i możliwość sprawdzenia trwałości skarpet, Jak wspomniałem na początku, miałem obawy czy delikatność materiału nie będzie kosztem jego wytrzymałości. Nie jest. Skarpety zachowują te same właściwości funkcjonalne i estetyce. Nie wyciągnęły się, nie zbiegły, właściwości kompresyjne bez zmian.
 
Obszerne sprawozdanie z testu skarpet CEP m.in. na podstawie źródła: http://porannybiegacz.pl/2014/05/06/skarpety-kompresyjne-cep-recenzja/#disqus_thread
 

 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl