wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog2 » Człowiek jest pożywieniem, a MAJ to ulubiony miesiąc również dla kleszczy
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Witamy w sklepie forest-camp.pl

012
0

Człowiek jest pożywieniem, a MAJ to ulubiony miesiąc również dla kleszczy

Data dodania: 15-05-2020

MAJ to ulubiony miesiąc również dla kleszczy. Kleszcze non-stop polują na żywiciela.
Nie tylko z mchu i paproci...


alt

Uważaj zanim będzie za późno! Informacje w pigułce - jak ustrzec się ukąszenia kleszcza.

  1. Ofiary najchętniej wybierane przez kleszcze: zwierzęta domowe (psy i koty) oraz oczywiście wiele dzikich zwierząt.  Nie są wybredne – ludzka krew jest o.k.
  2. Kleszcze wabią: temperatura ciała człowieka, zapach potu, wydychany dwutlenek węgla.
  3. Idealna temperatura powietrza do ataku: powyżej 7 – 10°C (od połowy marca do końca listopada).
  4. Najlepsze godziny na ucztę: kleszcze pospolite i łąkowe najaktywniejsze są około godziny 8 i od 15 aż do północy. Najchętniej atakują w ciągu dnia.
  5. Podano do stołu: kleszcze najchętniej wyszukują lekko wilgotne i ciepłe miejsca naszej skóry. Im naskórek jest cieńszy tym lepiej. Zazwyczaj kleszcze wgryzają się za uchem, na granicy włosów, pod kolanem lub w pachwinie
  6. Kleszcze nie spadają z drzew, a najczęściej bytują w wysokich trawach, dlatego często ich ukąszenia są zlokalizowane w okolicy podkolanowej i w pobliżu pachwin. Jednak nie są to jedyne miejsca, w które może wgryźć się kleszcz.
  7. Miejsce ataku: wbrew opiniom rzadziej w głębi lasu. Dużo częściej na jego obrzeżach, np. wystarczy zejść z roweru na leśnej drodze by przysiąść nieco na poboczu. Idealne są wysokie łąki. Bardzo odpowiednie dla kleszczy są przydomowe ogródki, trawniki, parki i place zabaw.
  8. Dlaczego dzieci przynoszą kleszcze z najbliższego i elegancko przystrzyżonego trawnika – bo były tam domowe czworonogi, a kleszcz poszukuje nowych przygód i ma już bardzo delikatne podniebienie.
  9. Jak ustrzec się kleszczy, gdy jednak zdecydowanie chcemy zażyć powiewu przyrody? Uchronimy się przed wszelkimi kleszczowymi kłopotami stosując odpowiednie ubranie, czapkę i zabezpieczając się profilaktycznym środkiem chemicznym odstraszającym kleszcze, najlepiej polecanym przez wielu użytkowników. Polskim hitem jest preparat na kleszcze Anty-kleszcz Fregata. Uwaga: nie wszystkie środki nadają się do użycia bezpośrednio na skórę!
  10. Po powrocie ze spaceru, leśnego crossu czy kolejnego etapu survivalu należy dokładnie obejrzeć swoje ciało, a używaną odzież od razu zabezpieczyć w szczelnym worku i najlepiej wyprać, bo nie wiadomo, ilu nieproszonych wędrowców z mchu i paproci tam znajdziemy.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl